Duda gratuluje nowemu prezydentowi Ukrainy: “Polska jest gotowa do pomocy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Telewizyjny showman zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie. Andrzej Duda niemal natychmiast wysłał depeszę z gratulacjami i chęcią pomocy Ukrainie.

“Wybór ten jest wyrazem oczekiwania społeczeństwa ukraińskiego na znaczne przyspieszenie działań władz państwowych w reformowaniu sfery politycznej i gospodarczej kraju oraz na zapewnienie bezpieczeństwa i stabilizacji na Ukrainie” – pisze Duda.

Czytaj również: Zełeński wygrał wybory! “Pierwszy żydowski prezydent Ukrainy”

“Pragnę zapewnić Pana, że Polska jest gotowa do dalszej wszechstronnej pomocy Ukrainie w sferze bezpieczeństwa i reform państwowych. Może Pan liczyć na moje osobiste zaangażowanie w tej sprawie. Nasze państwa, zważając na łączące je relacje, powinny być przykładem partnerstwa w regionie, umacniania przyjaznych stosunków i kształtowania wzajemnej zgodności” – dodaje prezydent.

Komik Wołodymyr Zełeński okazał się czarnym koniem wyborów. Zełeński niewiele mówi wprawdzie o swoim programie, ale jeśli już, to często podkreśla, że trzeba obalić oligarchię, wprowadzić reformy i dokonać gruntownej zmiany.

Duda pisząc do nowego prezydenta podkreślił, że ma nadzieję na zacieśnianie więzów pomiędzy Polakami i Ukraińcami: “Nasze państwa, zważając na łączące je relacje, powinny być przykładem partnerstwa w regionie, umacniania przyjaznych stosunków i kształtowania wzajemnej zgodności” .

“Budowaniu takich relacji służyć będzie także nowe spojrzenie na sposoby, w jakich w ciągu ostatnich kilku lat traktowana była wspólna, niedawna historia naszych narodów”.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY