Pakistan: katolicy zagrożeni atakami muzułmanów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Pakistanie w czasie kiedy obchodzony jest Wielki Tydzień przedsięwzięto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Kościoły i miejsca spotkań chrześcijan strzeżone są przez policję i wojsko. Ma to zapobiec zamachom motywowanym przez islam.

Święta są czasem, kiedy najbardziej objawiają się muzułmańscy radykałowie. W ubiegłym roku w ataku na kościół w Quetta zginęły cztery osoby. W Lahaurze zaś w 2016 r. zabitych zostało 72 chrześcijan. Świętowali wraz z rodzinami Wielkanoc w parku miejskim.

Zobacz także: “Jeśli przyznajesz się do Chrystusa jesteś wrogiem poprawności politycznej i faszystą” MEGA MOCNE kazanie abp. Jędraszewskiego

Przypomina o tym kardynał John Coutts. Duchowny katolicki podkreśla, że kościoły są strzeżone przez cały rok. Czas świąteczny, to dla chrześcijan okres pod nadzwyczajnym nadzorem.

– Mimo to nasi wierni licznie uczestniczą w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. W Karaczi musieliśmy ustawiać krzesła przed katedrą, bo na Wigilię Paschalną nie jest ona w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Przyjdzie ponad 5 tysięcy wiernych – mówi kardynał Couts o zaznacza, że od 15-20 lat istnieje niestety problem islamskiego ekstremizmu, który zmusza policję do podejmowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa.

– Prawda jest taka, że kiedy my celebrujemy liturgię muszą być zawsze obecne siły bezpieczeństwa. Obecny rząd jest bardzo otwarty i udało nam się wypracować dobre porozumienie w tej sprawie, tak by ochrona nie przeszkadzała w modlitwie, a kościoły były bezpieczne. Dla pakistańskich katolików prawda o cierpieniu Jezusa dla naszego zbawienia jest bardzo bliska. Na co dzień wiedzą, czym jest cierpienie dla Jezusa. Moim zadaniem jest umacnianie ich, by mimo wielu istniejących problemów z odwagą odpowiadali na wyzwanie, jakim jest głoszenie Ewangelii w tak nieprzychylnym środowisku dla chrześcijan – mówi hierarcha.

Źródło: / vaticannews.va/KAI / pch24.pl /

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY