Cenzura słów papieża Benedykta ws. LGBT? Skandal w katolickiej agencji prasowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ks. Jacek Gniadek SVD zwraca uwagę, że „w streszczeniu na eKAI nie przeczytałem o problemie homoseksualizmu wśród duchowieństwa, na który zwraca uwagę Benedykt XVI”. Czyżby Katolicka Agencja Informacyjna chciała przykryć niewygodny dla LGBT temat?

Niedawno papież-senior Benedykt XVI opublikował obszerny list. Zwrócił w nim uwagę na źródło problemów ze skandalami seksualnymi w Kościele katolickim.

Uważany za jednego z najwybitniejszych teologów czasów współczesnych Benedykt XVI pisze, że przyczyna obecnych skandali leży m.in. w odrzuceniu tradycji na rzecz „nowocześnie pojmowanego Kościoła” oraz w ideach rewolucji seksualnej z lat 60-tych, które przeniknęły także do struktur Kościoła. Papież-senior pisze też o siatkach homoseksualistów, które zawiązały się w części seminariów. To z nich właśnie powstają grupy LGBT w Kościele.

Okazuje się, że ten ostatni, niezwykle istotny wątek został pominięty w opracowaniu eKAI.

– BXVI przerywa milczenie ws. wykorzystywania seksualnego, ale w streszczeniu na #eKAInie przeczytałem o problemie homoseksualizmu wśród duchowieństwa, na który zwraca uwagę BXVI w swoim obszernym artykule „Kościół a skandal wykorzystywania seksualnego” – zauważa ks. Jacek Gniadek SVD.

– Szkoda, ponieważ kilka dni temu Kardynał Tobin powiedział, że sformułowani katechizmu na temat homoseksualizmu jest „bardzo niefortunne”. Kardynał chciałby najchętniej zmiany określenia, że akty homoseksualne są „wewnętrzne nieuporządkowanie”, na coś „bardziej pastoralnego” – dodał kapłan.

– Problem powraca i będzie powracał tak długo, jak nie przerwiemy myślenia w mainstreamowych mediach katolickich na ten temat. Pamiętajmy, że BXVI wydrukował swój artykuł w niszowym piśmie teologicznym w Niemczech – podsumował ks. Gniadek.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY