Prof. Śpiewak: “Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Skandaliczne słowa prof. Śpiewaka o ratowaniu Żydów przez Polaków. Jak twierdzi.. to element propagandy, “który zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości”.

“Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków. To retoryka, która staje się elementem propagandy (…) używanie tego doświadczenia po to, by udowodnić całemu światu i sobie samym, że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów, zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy” – mówił prof. Śpiewak.

Czytaj więcej: Profesor czerpie wiedzę z fałszywych memów: “Messi mówi, że Polska to kraj faszystów”

“Jednym z problemów dyskutowanych szeroko jest problem ratowania Żydów w Polsce. Pamiętajmy też o tym i na to są dowody, że ocalonych Żydów po stronie aryjskiej w czasie wojny na 3,3 mln, które żyły przed wojną było 20 tylko tys. osób. To bardzo mało. W stosunku do całości, jaką stanowili Żydzi w Polsce przedwojennej, to bardzo mała liczba” – mówił Śpiewak.

“Natomiast używanie tego doświadczenia po to, by udowodnić całemu światu i sobie samym, że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów, zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy. Ja chcę, by propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości” – przekonywał profesor.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY