Masowy głód w Korei Północnej? Władze muszą pilnie importować żywność

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
COVID-19

/ Fot. viperagp

Zagraniczne media dotarły do dokumentu, w którym władze Korei Północnej piszą o “pilnej potrzebie” importu żywności. Aż 41 proc. mieszkańców potrzebuje pomocy żywnościowej.

O dokumencie napisał południowokoreański dziennik “Dzoson IIbo”. Natomiast amerykański portal NK News dotarł do notatki MSZ, w którym władze Korei Północnej informują o tym, że produkcja zbóż spadła w ubiegłym roku aż o 10% i sytuacja z dnia na dzień się pogarsza.

Czytaj również: Zmiany władz w Korei Północnej – Nowa “głowa” państwa

Północnokoreański MSZ wprost przyznał, że żywność musi dotrzeć do mieszkańców natychmiast. Korea potrzebuje również pomocy w związku z opracowaniem zwiększenia produkcji.

Już w zeszłym roku kraj prosił o pomoc ONZ – aby zapobiec potencjalnemu kryzysowi wyżywienia. Dane wskazują, że aż 10,5 mln obywateli Korei Płn., czyli 41 proc. populacji tego kraju, potrzebuje pomocy żywnościowej.

“Gospodarka Korei Płn. skurczyła się o 3,5 proc. w 2017 roku i o 5 proc. w roku 2018, i najprawdopodobniej będzie się dalej kurczyć w tym roku” – powiedział badacz z Koreańskiego Instytutu Zjednoczenia Narodowego w Seulu.

Media wskazują jednak, że cen zboża utrzymują się na stabilnym poziomie. W kraju może jednak w tym roku zabraknąć 1,4 mln ton żywności.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

bankier
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY