Brak kwalifikacji w szkołach: “Uczniowie nie ukończyli nauki, więc nie są dopuszczeni do matury”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“Strajk polega na nie wykonywaniu żadnych czynności, czyli nie bierzemy udziału w radach klasyfikacyjnych” – mówi Maciej Ruciecki, przedstawiciel Warszawskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.

Warszawski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zdecydował, że w niemal 40 szkołach w stolicy nie odbędą się rady klasyfikacyjne.

“Na dzisiaj uczniowie nie zakończyli nauki w liceum, czyli nie są dopuszczeni do matury” – relacjonuje Maciej Ruciecki, przedstawiciel WMKS.

Na spotkaniu komitetu postanowiono także, że w sprawie strajku nic się nie zmienia. W stołecznych liceach i technikach będzie on kontynuowany.

“Wszystkie obecne wczoraj szkoły powiedziały, że konsekwentnie strajkują. Strajk polega na nie wykonywaniu żadnych czynności, czyli nie bierzemy udziału w radach klasyfikacyjnych. Na dzisiaj, z tego, co wiemy, z punktu widzenia prawnego, brak kworum jest równoznaczny z brakiem rady pedagogicznej. Ale my po prostu nie wiemy, jak będzie. Mówimy o faktach, które są” – wyjaśniał.

Warszawski Międzyszkolny Komitet Strajkowy ma m.in. koordynować akcję protestacyjną w mieście. Podobne nieformalne organizacje działają także w innych miastach Polski.

“W Warszawie będzie bardzo trudno przeprowadzić matury i będzie bardzo trudno przeprowadzić ocenę uczniów, dlatego że w warszawskich szkołach dalej strajkuje ponad 80 proc. nauczycieli i, mimo że w niektórych szkołach odbyły się rady pedagogiczne, w większości stoją one pod znakiem zapytania” – powiedział w środę Rafał Trzaskowski.

Zapytany, czy to oznacza, że w 80 proc. warszawskich liceów matury są zagrożone odpowiedział: “Są zagrożone. W Warszawie tak, choć trwają dyskusje pomiędzy dyrektorami a komitetami strajkowymi. Wiec sytuacja się zmienia z godziny na godzinę” – dodał i ocenił: “Sytuacja jest bardzo poważna”.

tokfm.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY