Konfederacja odpowiada PiS: “Nie dla euro w Polsce”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Sejmie odbyła się konferencja prasowa liderów Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Na konferencji liderzy odnieśli się do propozycji złożonej partiom politycznym przez Jarosława Kaczyńskiego, by te podpisały deklarację, że Polska wprowadzi euro, gdy będzie na to gotowa. Liderzy Konfederacji przedstawili stanowisko komitetu w tej sprawie.

“Złoty polski jest ukonstytuowany w ustawie zasadniczej, jest walutą narodową, jest walutą, która świadczy, że Polska jest wolna i niezależna ekonomicznie. Jeżeli ktokolwiek chce zmienić walutę, musi rozpisać referendum. Wzywam Pana Jarosławie Kaczyński do rozpisania w tej sprawie referendum!” – powiedział dobitnie podczas konferencji Marek Jakubiak.

Następnie, głos zabrał Prezes Janusz Korwin-Mikke: “Bracia Kaczyńscy i PiS podpisali traktat lizboński, który zawiera zobowiązanie, że Polska musi wprowadzić euro. Nie mówi on jednak w jakim roku. Ja od kilku lat domagam się, żeby euro w Polsce wprowadzić w roku 2222.”

Dodał, że trzeba potraktować żartobliwą propozycję odpowiednio żartobliwie.

Prezes Ruchu Narodowego, Robet Winnicki, dodał na koniec:

“Jarosław Kaczyński rysuje fałszywe alternatywy, a wokół nich buduje spór na scenie politycznej. Nie jest istotne, jak mówi Robert Biedroń, że euro trzeba wprowadzić zaraz. Czy jak mówi Schetyna, że trzeba je wprowadzić jutro, albo jak Kaczyński, że pojutrze. Chodzi o to, żeby złoty polski był walutą narodową w Polsce. To jest alternatywa. Nie jest alternatywą, kiedy wprowadzać euro. Alternatywą jest pytanie, czy wprowadzać euro?”

“Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy sprzeciwia się wprowadzeniu euro w Polsce. Mówimy jasno: NIE dla waluty euro w Polsce! TAK dla polskiego złotego!” – dodał Winnicki.

Całość konferencji znajdziecie Państwo pod podanym linkiem:

https://www.facebook.com/watch/?v=2128257727465630

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY