Kim testuje nową broń taktyczną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z oficjalnych informacji koreańskiej agencji prasowej Korea Północna przetestowała wczoraj nowy typ broni taktycznej. Testom przyglądał się przywódca tego kraju Kim Dzong Un. Jest to kolejny test z nową bronią od czasu zakończonego niepowodzeniem spotkania z Donaldem Trumpem.

W krótkim komunikacie podano także wypowiedź Kim Dzong Una na temat tych środowych testów – “Rozwój tego systemu broni ma bardzo duże znaczenie dla zwiększenia siły bojowej Ludowej Armii” – podkreślił przywódca Korei Północnej.

Czytaj więcej: MSZ: Uznanie konsula RP w Rosji za persona non grata efektem „zasady wzajemności”

KCNA nie podaje bliższych szczegółów na temat testu. Nie wiadomo czy chodziło o broń rakietową. Informuje się tylko o specyficznym rodzaju lotu kierowanego oraz, że broń posiada potężną głowicę.

Według agencji Reuter broń taktyczna może oznaczać broń krótkiego zasięgu.

Była to pierwsza próba z bronią taktyczną, a kolejna z sumy testów od czasu zakończonego niepowodzeniem spotkania na szczycie w Hanoi, Prezydenta Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem.

W listopadzie ub. r. KCNA informowała już, że Kim Dzong Un obserwował test bliżej niezidentyfikowanej “broni taktycznej”, która może ochronić Koreę jak “stalowa ściana”.

W ub. roku przywódca Korei Północnej zadeklarował, że wstrzyma próby z bronią nuklearną i z pociskami międzykontynentalnymi ponieważ potencjał tego arsenału został już “zweryfikowany”. 

onet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY