Dane 2,5 miliona klientów Morele.net wrzucone do sieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Hackerzy odpowiedzialni za kradzież bazy danych serwisu Morele.net od wielu tygodni odgrażali się, że udostępnią wszystkie uzyskane dane.

Dokonali tego w dniu dzisiejszym.

Sklep Morele.net padł ofiarą włamania dokonanego przez hackerów. Firma już w listopadzie zaczęła zmagać się z problemami. Wtedy klienci stali się masowo ofiarami oszustów, podszywających się pod sklep i przekierowujących ich na fałszywe strony płatności.

Ataki te były najwyraźniej wynikiem dostępu przez włamywaczy do bazy danych Morele.net.

Przestępcy próbowali potem szantażować sklep, a niedługo później ujawnili listę loginów i haseł jego pracowników. Dzisiaj z kolei wrzucili do sieci bazę danych użytkowników serwisu.

Link do bazy danych zamieścił na forum użytkownik hackmachine, który już wcześniej proponował sprzedaż różnych zbiorów informacji.

Plik zamieszczony przez hackmachine jest prawdziwy. Zawiera niecałe 2,5 miliona rekordów – chociaż nie opublikowano wszystkich danych. W bazie znaleźć imię, nazwisko, adres e-mail, hasło i numer telefonu.

Baza nie zawiera danych dotyczących zakupów ani adresów dostawy czy zamieszkania. Brak także danych dotyczących płatności. Ostatnie konta w pliku pochodzą z ok. 10 października 2018.

Jeśli w swojej skrzynce masz taki e-mail to adres e-mail, na który dotarł został udostępniony przez hackerów.

zaufanatrzeciastrona.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY