Nie wszystkim politykom K’15 podobają się separatyści na ich listach: “Antypolonizm, niemiecka narracja historyczna”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Poseł z ramienia Kukiz’15 oraz wieloletni działacz wolnościowy Bartosz Józwiak wykazał zainteresowanie wpisami prezesa Ruchu Narodowego, Roberta Winnickiego na temat Aleksandry Jelonek z śląskich autonomistów z partii Ślonzoki Razem oraz autochtonów śląskich.

Robert Winnicki na swoim Twitterowym profilu zamieścił szereg wpisów odkrywającym informacje na temat działalności środowiska kandydatki Kukiz’15 do europarlamentu. Ślonzoki Razem jawnie chwalą się antypolską narracją.

Bartosz Józwiak poseł z ramienia Kukiz’15 oraz prezes Unii Polityki Realnej przekazał dalej wpis Winnickiego o partii Ślonsk Razem i jej gazety propagandowej Ślunski Cejtung.

Profil partii Ślonzoki Razem na Facebooku jawnie pochwala antypolskie profile i wpisy. Przykładem może być wstręt do Powstania Śląskiego rozpoczętego na skutek przegranego przez Polskę plebiscytu oskarżając jego uczestników o zdradę, nazywając ich “zielonymi ludzikami” – “Dzisiaj w tą rocznicę grupa “Ślązaków” w Warszawie dumnie funduje pomnik Korfantego, Gańba (hańba – red.)”.

Konfederacja wygrywa z Kukiz’15 w trybie wyborczym

Kolejnym elementem antypolskiej narracji tego ugrupowania może być pokazywanie działalności niemieckiego stowarzyszenia Dolnośląskie Niemieckie Stowarzyszenie “Niederschlesiesche Heimat”. Ich posty umieszczane na profilu facebookowym są w języku niemieckim i polskim. Wyraźnie zaznaczają swoją niemiecką agendę.

W swoim manifeście programowym partia Ślonzoki Razem postulują utworzenie autonomicznego regionu z Górnego Ślaska podpierając się historyczną autonomią na przestrzeni wieków m.in. w II Rzeczpospolitej.

Uważają także, że rzekomo Polacy wojowali ze Śląskiem, czy też kultura śląska jest oderwana od polskiej. Także insynuuje się Polakom, wepchnięcie naszej wspólnej historii do ich.

Twitter/Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY