Pożar Notre Dame. Prezydent Duda tweetuje: „Judeo-chrześcijański fundament”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczoraj około godziny 19:00 w katedrze Notre Dame pojawił się ogień. Pożar najważniejszej świątyni Paryża wywołał lawinę komentarzy na całym świecie. 

Na temat tragedii we Francji pisze prezydent Andrzej Duda: „U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Obbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fudamencie.”

Słowa prezydenta wywołały prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Użytkownicy Twittera punktowali prezydentowi tweety nt. katedry Notre Dame: „Jeśli już to na fundamencie łacińskim, trzymając się F. Konecznego … To jedyna cywilizacja personalistyczna oparta na greckiej filozofii, rzymskim prawie i etyce chrześcijańskiej”

Służby dzisiaj nad ranem poinformowały, że udało się uratować konstrukcję budynku i dwie wieże. Zniszczony został dach katedry Notre Dame i iglica. Ogień udało się ugasić przed godz. 4 nad ranem.

Płonąca katedra Notre-Dame wywołała także lawinę lajków, śmiechów i serduszek ze strony islamskich imigrantów. „Allah jest wielki”, „Allah szybko odpowiedział”, „Lubię patrzeć na efekt karmy” – to tylko niektóre komentarze muzułmanów na widok płonącej katedry Notre-Dame.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY