Paryż: Nielegalni migranci aresztowani na dworcu Austerlitz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. VOA- Nicolas Pinault / wikimedia commons

Mężczyzna został aresztowany we wtorek po południu na dworcu Austerlitz w Paryżu. Imigrant miał przy sobie pistolet. Dwóch mężczyzn, którzy mu towarzyszyli, również zostało aresztowanych.

Podejrzany został aresztowany około godziny 15:00 przez policję kolejową na dworcu w Austerlitz. Aresztowany trzymał za pasem pistolet. Mężczyzna jest jednak już znany policji za wcześniejsze wykroczenia.

Dwie osoby, które były z zatrzymanym, uciekły i zamknęły się w toaletach pociągu. Obawiano się, że mężczyźni będą również uzbrojeni. Policja otoczyła pociąg, ewakuowano podróżnych. Podjęte środki bezpieczeństwa wywołały panikę na dworcu.

Nielegalni imigranci we Francji?

Funkcjonariusze Operacyjnej Grupy Wsparcia (GSO) razem z funkcjonariuszami z Capital Security and Response Company (CSI 75) zostali rozmieszczeni na dworcu i aresztowali dwóch podejrzanych. Nie byli uzbrojeni – poinformowało źródło policji dla Actu17.

Trzy aresztowane osoby mają nieuregulowaną sytuację we Francji. Mają po 22, 17 i 16 lat i są obywatelami Algierii i Maroka.

Ruch kolejowy został zakłócony podczas tej interwencji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY