TVP promuje multikulti: “Zaproś cudzoziemca do stołu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Instytut Myśli Schumana, który dwukrotnie zorganizował akcję „Wigilia bez granic”, po raz drugi zachęca do udziału w projekcie “Wielkanoc bez granic”, mającym na celu “integrację cudzoziemców w duchu chrześcijańskim”.

– Patrząc na wyzwania naszych czasów, czyli np. na wielką migrację ludzi i problemy z tym związane nie trudno zauważyć, że potrzebują oni pomocy nie tylko instytucjonalnej, ale przede wszystkim otwartego serca drugiego człowieka. W Polsce mamy już bogate doświadczenie goszczenia w domach młodych pielgrzymów z całego świata, którzy przyjechali do nas na Światowe Dni Młodzieży – czytamy na  stronie projektu. – Aby dotrzeć z pomysłem „Wielkanocy bez granic” do jak największej liczby cudzoziemców studiujących lub pracujących w Polsce oraz do polskich rodzin, które mogłyby ich gościć, chcemy promować ten projekt na uczelniach, w firmach zatrudniających cudzoziemców, przez wojewódzkie urzędy d/s cudzoziemców, w parafiach, szkołach oraz oczywiście w mediach: prasa, radio, telewizja zarówno ogólnopolska jak i regionalna oraz oczywiście przy pomocy portali internetowych.

Patron Instytutu, dwukrotny premier Francji, jest uznawany za jednego z ojców Unii Europejskiej oraz Rady Europy. W maju 1950 r. Schuman, we współpracy z Jeanem Monnetem i kanclerzem Niemiec Konradem Adenauerem doprowadził do porozumienia między Francją a Niemcami w sprawie wspólnego zarządzania przemysłami stalowym i węglowym na terenie Zagłębia Ruhry. W ten sposób powstała Europejska Wspólnota Węgla i Stali, której następcą stała się Wspólnota Europejska, a od 2009 r. dzisiejsza Unia Europejska. W Dniu Europy, 9 maja, w Warszawie od 1999 r. organizowana jest przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej Parada Schumana.

https://twitter.com/emich0505/status/1116706109992075265
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY