Kukiz szczerze o swoich szansach: “Nie wiem czy przekroczę próg wyborczy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Paweł Kukiz był gościem Porannej rozmowy w RMF FM. W rozmowie z redaktorem Mazurkiem mówił o szansach wyborczych, zarejestrowaniu komitetu oraz o proteście nauczycieli.

“Moja żona strajkuje jako nauczyciel, jako obywatel, który zarabia śmieszne pieniądze w stosunku do pracy wkładanej w ten zawód” – informował polityk. “Współczuję nauczycielom. Domaganie się wyższych pieniędzy jest słuszne. Nauczyciele, jak każda grupa zawodowa, mają prawo do strajku”

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1116224762513063936

Kukiz zapytany o zebranie podpisów zdenerwowany odpowiedział, że “Cztery listy z czterech województw były wczoraj już złożone. Dzisiaj się rozpoczyna proces rejestracji kolejnych czterech komitetów. Do zarejestrowania listy ogólnokrajowej potrzebnych jest siedem komitetów”.

Polityk jasno stwierdził, że mimo, iż komitet zebrał 180 tysięcy podpisów to nie ma pewności na przekroczenie progu wyborczego.

Czytaj również: Korwin-Mikke o Kukizie: “Pijane dziecko w różowej mgle”

Poseł został również zapytany o swoje spotkania z Kaczyńskim i Dudą. Kukiz nie chciał przyznać dlaczego spotkał się z politykami PiSu – jednak potwierdził, że takie spotkania się odbywają.

Twierdzi jednak, że mógłby już dawno dołączyć do PiS. “Gdybym chciał robić deale, już dawno bym był w koalicji z PiS, miał spółki i ministerstwa”

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1116223857315258369

Przypominamy, że w ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą.

rmffm
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY