Pierwsze ćwierćfinałowe mecze LM za nami – Tottenham zaskoczył rywali

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów. W tej fazie rozgrywek Tottenham Hotspurs zaskoczył wygraną z mistrzem Premier League Manchesterem City 1:0. W drugim meczu za to bez niespodzianki. Liverpool pokonał u siebie drużynę z Portugalii 2:0

W Londynie na nowo otwartym stadionie Tottenhamu faworytem spotkania byli mistrzowie Premier League Manchester City. W 10. minucie mogli to już udowodnić, gdy ręką w polu karnym zagrywał obrońca Danny Rose. Dopiero po interwencji VAR sędzia wskazał na wapno.

Strzał Sergio Aguero z jedenastu metrów w efektownym stylu obronił bramkarz zwycięskiej drużyny Hugo Lloris. Zawodnik ten nie przepuścił jeszcze żadnego rzutu karnego w tym roku.

W drugiej połowie, znakomity napastnik jakim jest Harry Kane doznał urazu i w 58. minucie musiał opuścić murawę. Jak się okazało później, mimo tego piłkarze ze stolicy Brytanii zdołali pokonać rywali.

“Koguty” najpierw za pomocą Koreańczyka, Heung-Min Son trafili do bramki w 78 minucie spotkania. Uczynił to w pięknym stylu mijając obrońce rywali i uderzając lewą stopą.

Zwycięzca tej pary zmierzy się w półfinale LM z Ajaxem Amsterdam lub Juvetusem Turyn.

Liverpool natomiast podejmował u siebie rywali z Portugalii. FC Porto jednak nie postawiło na tyle silnego oporu, by zdołać zaskoczyć dobrze spisującą się w tym sezonie ekipę niemieckiego trenera Jurgena Kloppa.

Już w 5. minucie spotkania bramkę dla Liverpoolu strzelił Gwinejczyk Naby Keita. Piłka po jego strzale rykoszetem wpadła do siatki myląc przy tym sławnego goalkeepera Ikera Casillasa. Natomiast “kropkę nad i” postawił w 26. minucie Brazylijczyk Roberto Firminio.

Jeżeli ekipa Kloppa utrzyma przewagę uzyskaną w pierwszym spotkaniu, zdoła przejść do półfinału, gdzie spotkają się ze zwycięzca pary Manchester United – FC Barcelona.

Rewanże obu par odbędą się za tydzień 17. kwietnia. Dzisiaj odbędą się spotkania pozostałych par 1/4 Ligi Mistrzów. Pierwsze półfinałowe mecze rozegrane zostaną 30. kwietnia i 1. maja, rewanże 7. i 8. maja. 1 czerwca odbędzie się finał w Madrycie.