Azjatyckie supermarkety zamiast plastiku używają do pakowania liści

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W 2013 r. w samych Stanach Zjednoczonych wyprodukowano 254 miliony ton śmieci, a tylko około 30% zostało poddane recyklingowi. Oznacza to, że reszta trafiła na wysypisko i pozostanie tam do 1000 lat. Często kończąc w oceanach, zabijając wiele niewinnych stworzeń.

Ponieważ większość z nas nie widzi rzeczywistości, która często jest przed nami ukryta, ważne jest, aby edukować ludzi i otwierać oczy, aby zrozumieć, że plastikowe opakowania, których używamy przez kilka sekund, zajmą do 1000 lat na rozkład.

Członkowie jednego z kreatywnych azjatyckich zespołów ds. środowiska zauważyli znaleźli sposób na zmniejszenie ilości plastiku. Skorzystał z niego Rimping Supermarket.

Idealnym sposobem na pakowanie żywności są liście bananowca.

Ten typ opakowania jest nie tylko ekonomiczny, ale także oszczędza zużycie plastiku. W przeciwnym razie zostanie on poddany recyklingowi lub trafiłby na wysypisko.

Ostatnio Chiny przestały importować śmieci z całego świata i skoncentrowały się na recyklingu własnych odpadów. Wcześniej ponad 30% światowych odpadów trafiłoby do Chin, powodując powszechne przekonanie, że kraje azjatyckie są odpowiedzialne za tworzenie większości odpadów na świecie.

Teraz kraje azjatyckie, w tym Wietnam i Tajlandia, szukają nowych sposobów na uniknięcie plastiku. Stało się to solidną podstawą dla nowych pomysłów biznesowych. Jednym z nich był nowy, przyjazny dla środowiska sposób pakowania poprzez unikanie opakowań plastikowych.

Niestety nie wszędzie pomysł się przyjmuje.
Wiele produktów trafia do supermarketów w opakowaniach. Firm są zainteresowanych opakowaniem ich produktów w plastik, ponieważ jest to najtańsza i najłatwiejsza opcja.

boredpanda.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY