Pomoc dla frankowiczów w Polsce blokowana przez Niemcy i Austrię

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ambasady Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Portugalii wysłały list do szefa Komisji Finansów Publicznych Andrzeja Szlachty. Ich zdaniem projekt pomocy frankowiczom narusza zasady unijne.

To z tych krajów wywodzą się główni akcjonariusze banków udzielających kredytów we frankach.

Frankowicze czwarty rok czekają na spełnienie wyborczych obietnic prezydenta Andrzeja Dudy dotyczących przewalutowania kredytów frankowych na złotówki.

Rząd lekką ręką wydaje dziesiątki miliardów na transfery socjalne, a na ulice wychodzą kolejne grupy społeczne i zawodowe. Nie dba o problemy, z którymi już borykają się Polacy.

Obecnie liczbę kredytów denominowanych w szwajcarskiej walucie szacuje się na 470 tys umów i 817 tys kredytobiorców, co łącznie z rodzinami daje 2 mln osób.

Komisja Nadzoru Finansowego wyliczała przed dwoma laty koszt odfrankowienia kredytów (przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu) na niemal 53 mld zł.

Co więcej, PiS proponuje kolejne programy socjalne i “gruszki na wierzbie” dla różnych grup społecznych.

Jak tak dalej pójdzie, to 1% przekazywać będziemy nie na organizacje pożytku publicznego czy fundację, ale na konkretną grupę społeczną. Grupę której PiS obiecał, a nie dał.

se.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY