Sutenerzy gangu “Judith” zatrzymani przez Policję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. CBŚP

Sutenerzy w składzie 3 kobiety i jeden mężczyzna na czele z Judytą D. zwaną “Judith” zostali aresztowani przez Policję. Zmuszali oni młode kobiety do prostytucji nie tylko w Polsce, ale wysyłano je także do Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii czy tez Serbii.

Śledztwo w sprawie grupy przestępczej trwało od 2017 roku. W końcu namierzono grupę składającą się z czterech kobiet i mężczyzny w wieku 23-55 lat. Sutenerzy zostali zatrzymani przez gorzowską policję.

Czytaj więcej: Szokujące nagranie! Tłum bliskowschodnich przybyszów w Warszawie

Wśród osób aresztowanych przez funkcjonariuszy CBŚP znalazła się między innymi 30-letnia Judyta D. – pseudonim Judith. Kierowała ona całą grupą przestępczą. Organizowała spotkania z klientami, ustalała ceny za seksualne usługi oraz sposób ich rozliczenia.

Za katalogowanie przepływu finansów była odpowiedzialna Grażyna N. Księgowa zajmowała się rozliczaniem pomiędzy klientami oraz wypłatami pieniędzy dla kobiet.

Do prostytucji zostały zmuszane młode Polski i Ukrainki. Były wysyłane nie tylko do różnych miast w Polsce, ale również za granicę. Głównym kierunkiem podróży kobiet była Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy i Serbia. Klienci spotykali się z nimi oferując duże pieniądze za skorzystanie z usługi prostytutki – nawet kilka tysięcy złotych.

Zatrzymanym kobietom i mężczyźnie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Judycie D. zarzucono dodatkowo o kierowanie grupą oraz dostarczanie innym osobom narkotyki. Grozi jej do 10 lat więzienia, a pozostałym do 5 lat.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY