Francja: Powołano promacronowski ruch – przyszło 50 osób

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. twitter.com/delestoile

We Francji postanowiono powołać promacronowski ruch, który miałby być przeciwwagą dla “żółtych kamizelek”. Pomimo szumnych zapowiedzi manifestacja okazała się być niewypałem.

“Czerwone chusty” – promacronowski ruch, który chce przeciwstawić sie “żółtym kamizelkom” – zorganizowały manifestacja poparcia dla rządu na placu Bastylii. Frekwencja 50 osób. Marsz na place de la Nation odwołano – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

https://twitter.com/delestoile/status/1115012303148212230

Promacronowski ruch zebrał na manifestacji głównie starsze osoby. “Wyglądają jak manifestacja KOD-u” – punktują internauci opisując manifestujących na placu Bastylii.

Tymczasem żółte kamizelki nie odpuszczają. Manifestują 18 weekend z rzędu. “To apokalipsa” – mówią uczestnicy francuskich protestów na Polach Elizejskich.

Czytaj również: Macron blokuje żółte kamizelki. Naciska na ministrów ws. protestów

Od kilku tygodni we Francji trwają protesty i strajki. Rozpoczęły się one przeciwko podwyżce cen paliwa. Manifestacjom towarzyszą zamieszki i rozróby, a obraz Paryża po protestach przypomina krajobraz po bitwie. Manifestanci są nazywani “żółtymi kamizelkami” ze względu na to, że noszą kamizelki odblaskowe.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY