Taxi-drony przyszłością technologiczną – trwają zaawansowane prace

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Wiedniu przetestowano autonomiczne Taxi-drony, które w przyszłości mają zwojować przestrzeń powietrzną nad naszymi głowami. Trwają zaawansowane prace nad projektem EHang 216.

Autonomiczne taxi-drony będą mogły pomieścić jak na razie jedną osobę. EHang 216 za pomocą 8 par wirników może unieść kabinę z pasażerem w górę na kilka metrów. Podczas próby na stadionie Generali-Arena we Wiedniu dron uniósl się kilka razy. Napotykane są jeszcze problemy z prawidłowym trybem lotu.

Czytaj więcej: Imam w Pradze wzywa muzułmanów, zwłaszcza mężczyzn, do uzbrojenia się

W kwestii taxi-dronów wypowiedział się minister transportu z FPÖ Norbert Hofer – “Jest bardo realne, że do 2025 roku taxi-drony, będą latać po Austrii. Rozwój jest bardzo szybki i technicznie dobrze pracuje”.

“Wraz z Europejskim Urzędem Lotnictwa są podejmowane wysiłki w Austrii, aby jak najszybciej stworzyć warunki prawne” – zapowiedział austriacki minister.

Taxi-drony według ministra będą latały nie tylko po centrum austriackich miast lecz wierzy, że szybko przeniesie się ten nowy rodzaj transportu na wsie.

Grupa lotnicza FACC objęła patronatem projekt EHang 216 umożliwiając bezpieczne wdrożenie technologii lotniczych w dronie – “W drugiej połowie roku zbudujemy pierwszy gotowy egzemplarz gotowy do lotu” – zapowiedział dyrektor FACC Robert Machtlinger.

Koszt jednego egzemplarza to obecnie 300 tysięcy euro

Współzałożyciel chińskiej firmy Ehang, Derrick Xiong powiedział – “Widzę ogromny potencjał turystyczny, ponieważ można będzie szybko podróżować między miastami oraz podziwiać przewijające się widoki”.

krone.at

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY