Cały świat dziękuje za uratowanie rosyjskiej rodziny. “Polacy są bohaterami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/BartoszLewandowski

Instytut Ordo Iuris otrzymuje podziękowania od dziennikarzy z całego świata za uratowanie rosyjskiej rodziny. Zwłaszcza od Rosji: “Polacy są dla nich bohaterami”.

Przypominamy, że obywatele Rosji – ojciec z trzema córkami – uciekli ze Szwecji do Polski, skąd chcieli się dostać do Federacji Rosyjskiej. W Szwecji dzieci były odebrane rodzicom i oddane do pieczy zastępczej muzułmanom.

Rodzinę namierzyły w Warszawie szwedzkie służby. Doszło do próby odebrania dzieci, która została udaremniona przez Policję i Straż Graniczną. Polscy policjanci z komisariatu na Okęciu nie wydali rodzeństwa – rodzina spędziła noc na komisariacie.

Prawnicy Instytutu Ordo Iuris wystąpili o przyznanie Rosjanom statusu uchodźców. Podczas rozprawy doszło do próby siłowego odebrania dzieci, o czym napisał na Twitterze adw. dr Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.

“Przedstawiciel szwedzkich służb socjalnych,który przyjechał po trzy dziewczynki,usiłował przed chwilą na korytarzu sądowym przedrzeć się przez kordon policji.Został powstrzymany. Powiedział im coś w języku szwedzkim czego obecni nie zrozumieli. Zrobił to tuż przez ich wysłuchaniem” – komentował na żywo Lewandowski.

Zgodnie ze wstępnym postanowieniem mężczyzna zostanie na razie z córkami w Polsce: “Rodzina jest szczęśliwa i wypoczęta po pierwszej nocy spędzonej w spokoju ” – poinformował mecenas rodziny.

Czytaj również: Czy Rafał Trzaskowski wycofuje się z postanowień tzw. Karty LGBT? – pytania Ordo Iuris

Mec. Lewandowski powiedział dla portalu tysol.pl, że odbiera telefony od dziennikarzy z całego świata, zwłaszcza Rosji za zaangażowanie się w sprawę rosyjskiej rodziny. – Polacy są dla nich bohaterami – podkreśla adwokat.

tysol/gosc.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY