Włochy: Do dowodów powraca matka i ojciec zamiast formuły rodzice

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“Rodzic 1 i rodzic 2? Nie, mama i tata” – podkreśla Salvini przedstawiając najnowszą zmianę, tym razem w dowodach osobistych nieletnich.

4 lata temu w dowodach osobistych dla nieletnich wprowadzono formułę “rodzice”, wykreślając tym samym określenie “matka” i “ojciec”. Liga obiecywała, że doprowadzi do uchylenia zmiany.

Salvini dotrzymał danego słowa i formuły zostały przywrócone. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw. Decyzję polityka poparł włoski minister ds. rodziny i osób niepełnosprawnych Lorenzo Fontana z Ligi

Salviniemu sprzeciwia się jednak Ruch Pięciu Gwiazd oraz szef urzędu ds. ochrony danych osobowych. Uznali bowiem, że nowelizacja i powrót do określenia “matka” i “ojciec” będą dyskryminujące.

Czytaj również: Włochy wprowadzają dochód podstawowy: “To największa inwestycja w kapitał ludzki w historii”

“My jesteśmy zdania, że krok naprzód, jaki wykonano jest słuszny, a stanowisko Salviniego jest krokiem wstecz. Idziemy naprzód naszą drogą i nie cofniemy się” – oświadczyła Chiara Appendino z Ruchu Pięciu Gwiazd.

Wicepremier od dawna zapowiadał, że będzie bronił tradycyjnego modelu rodziny. “Państwo nie powinno wchodzić do sypialni, nikt nie powinien być dyskryminowany z powodu swych wyborów uczuciowych. Ale póki żyję będę bronił prawa każdego dziecka do posiadania mamy i taty” – podkreślał polityk.

Wicepremier znany jest ze swoich antyimigranckich i prorodzinnych wypowiedzi. Jak zaznacza polityk – dla niego najważniejsza jest włoska rodzina. Podkreśla również swój zdecydowany sprzeciw dla polityki otwartych granic. Zapowiedział m.in. zdecydowane zaostrzenie polityki wobec nielegalnych imigrantów.

medianarodowe/gosc.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY