Przedłużony areszt dla Polaka – zabił Słowaka w wypadku samochodowym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. FB/Słowacka Policja

Został przedłużony przez słowacki sąd areszt do 3 miesięcy dla polskiego kierowcy, który spowodował śmiertelny wypadek. Tragedia miała miejsce we wrześniu pod Dolnym Kubinem, gdzie w czołowym zderzeniu aut zginął mężczyzna.

Po drodze publicznej ścigali się trzej Polacy, gdzie jeden z nich wyprzedzając w niedozwolonym miejscu doprowadził do zderzenia jadącą z naprzeciwka Skodą, w której znajdowała się słowacka rodzina. Kierowca zginął na miejscu. Żona z dzieckiem zostali poważnie ranni. Areszt został przedłużony o 3 miesiące.

Czytaj więcej: Quebec wprowadza zakaz symboli religijnych w pracy

W środę oraz w ubiegłym tygodniu sąd zgodził się wypuścić na wolność dwóch pozostałych Polaków za poręczenie w wysokości 20 tysięcy euro. Marcin L., który samochodem marki Porsche spowodował wypadek pozostanie w areszcie co najmniej do końca czerwca b.r.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2183475285016015

Do zdarzenia doszło 30 września 2018 roku w okolicy Dolnego Kubina około 40 km od polskiej granicy. Trzech Polaków ścigający się sportowymi autami wyprzedzali inne pojazdy na ciągłej linii. Byli to Marcin L., Adam Sz., Łukasz K. Zostali oskarżeni o spowodowanie wypadku, w którym zginął 57-letni Słowak.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY