Wiceprezes Ruchu Narodowego liderem listy Konfederacji w okręgu 13

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

Wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Tuduj jedynką Konfederacji w okręgu 13 (Lubuskie i Zachodniopomorskie). “Prawnik z Wrocławia, lider Narodowców, w ostatnich latach prowadził pracę polityczną w całym kraju” – przedstawił kandydata Krzysztof Bosak.

“Będziemy najbardziej eurosceptycznym komitetem w tej kampanii do eurowyborów. Jesteśmy, byliśmy i będziemy w Europie, ale to w jakim kierunku zmierza Unia Europejska, mówiąc delikatnie, nas nie satysfakcjonuje” – podkreślał na konferencji Krzysztof Tuduj.

“W tej chwili UE to projekt polityczny, federalistyczny. Ta integracja polityczna się pogłębia. Nas interesuje niepodległość, suwerenność Polski i o to będziemy walczyć” – mówił kandydat Konfederacji podczas konferencji.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaznaczył, że Konfederacja jako jedyna chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej – “Polexit jest rozsądny. Przemyślmy i przeanalizujmy, czy Polacy chcą być w Unii Europejskiej, gdybyśmy więcej do niej dokładali, niż z niej otrzymywali?” – przekonywał polityk.

“Polskie elity polityczne wykazują się tchórzostwem, chcą zapisać członkostwo w Unii w konstytucji” – kontynuował Tuduj.

Czytaj również: Mocna jedynka Konfederacji – Robert Winnicki liderem Okręgu 3

Kandydatką z ramienia Konfederacji w Okręgu 13 będzie również Joanna Szałata, znana aktywistka związana ze środowiskami katolickimi, w tym ze stowarzyszeniem Civitas Christiana, czy też Adrian Stateczny, były dziennikarz TVP Szczecin.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY