Protest rolników w Warszawie: “Ostatni krzyk Polskiej wsi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Od godziny 8 do 16 ma trwać w Warszawie protest rolników z AgroUnii w Warszawie. Manifestacja ma pokazać, jak wygląda odcięcie rolników od rynków zbytu.

Na placu Zawiszy zebrało się kilkuset rolników, którzy mają protestowali w tym miejscu do godz. 13.00. Następnie przeszli Alejami Jerozolimskimi na rondo im. Romana Dmowskiego. Manifestacja ma zakończyć się o godz. 16.00.

Lider zgromadzenia, Michał Kołodziejczak, przypomniał na początku, że manifestacja – zgodnie z ustaleniami z przedstawicieli stołecznych władz – ma charakter pokojowy i nie mogą w nim uczestniczyć osoby, posiadające niebezpieczne materiały i narzędzia.

“Podejmujemy od dawna starania o poprawę sytuacji w rolnictwie. Ani minister, ani rząd, ani prezydent nie zrobili nic. Nasze protesty – te spokojne jak i te bardziej emocjonalne nie wywarły dotychczas na nich wystarczającej presji. Będziemy zatem kontynuować starania aby politycy i urzędnicy zrobili swoje – żeby wykonywali sumiennie swoją prace i działali na rzecz społeczeństwa. Zarówno rolników jak i konsumentów. Jeśli nie chcą ani nie potrafią to niech odejdą. Damy swoich ludzi. Z pewnością godnie będą służyć społeczeństwu i dopilnują interesów zwykłych ludzi” – piszą organizatorzy

,,Tak jak u nas mała grupa polityków zrobiła nam utrudnienia w handlu w biznesie i we wszystkim innym” – powiedział Michał Kołodziejczak.

,,Wszystkich warszawiaków serdecznie przepraszamy, ale niestety, nie możemy inaczej, nie mamy jak inaczej” – dodał lider zgromadzenia.

radiomaryja.pl/Twitter.com/gazeta.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY