Sellin [PiS]: “W konstytucji trzeba zamieścić artykuły dotyczące obecności Polski w UE”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

PSL przedstawiło propozycję, by wpisać członkostwo Polski w Unii Europejskiej do konstytucji. Poseł PiS – Jarosław Sellin się z nim zgadza.

Od lat mówimy, że powinniśmy pracować nad nową konstytucją. Trzeba w niej zamieścić artykuły dotyczące polskiej obecności w Unii Europejskiej” – powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sobotniej konwencji wyborczej zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ludowcy zgłoszą projekt ustawy. Następnie zaczną zbierać podpisy.

Złożymy poprawkę o zmianę w konstytucji i wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Stwierdził też, że ci, którzy nie poprą tej poprawki, będą chcieli wyprowadzenia Polski z UE tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Od lat mówimy, że powinniśmy pracować nad nową, polską konstytucją i tej konstytucji uważamy, że trzeba zamieścić artykuły dotyczące polskiej obecności w Unii Europejskiej” – dodał wiceminister Jarosław Sellin.

Poseł PSL Paweł Bejda zapowiedział, że podpisy pod będą zbierane “dwutorowo”.

Jest oczywiście potrzebna większość konstytucyjna, ale będziemy też zbierać podpisy obywateli” – skomentował Bejda.

Bardzo się cieszę, że inne środowiska popierają postulat prezydenta Andrzeja Dudy. Bo proszę pamiętać o tym, że w pytaniach referendalnych, które pan prezydent ponad rok temu przesłał do Senatu, było właśnie pytanie o to, czy Polacy chcą, aby obecność Polski w Unii Europejskiej i NATO była zagwarantowana konstytucyjnie” – oświadczył Błażej Spychalski rzecznik prasowy prezydenta.

Stanisław Tyszka (Kukiz’15), wicemarszałek Sejmu, skrytykował pomysł. Apelował o szacunek dla obywateli.

“Nie można zapisywać niczego. To tak, jak sojusz z ZSRR był zapisany. Można rozważyć taki zapis, że pytamy ludzi, obywateli, bo to do nich należy władza w Polsce. My też chcemy być w UE, ale nie wpisujmy niczego na stałe do konstytucji. Wpiszmy na przykład referendum co 20 lat” – zaproponował.

polskieradio24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY