Policja rozbiła mafię śmieciową – firmy handlowały niebezpiecznymi odpadami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ FB/Małopolska Policja

Policja w Małopolsce i na Śląsku aresztowała 11 osób powiązanych z tzw. mafią śmieciową. Grupa firm handlowała niebezpiecznymi odpadami w Polsce. Część zatrzymanych usłyszała już zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Firmy skupowały po tradycyjnych cenach niebezpieczne odpady chemiczne często rakotwórcze. Następnie składowały je w zamkniętych kopalniach lub w wynajmowanych magazynach. Policja zdołała wyśledzić ruchy jednej z nich i dzięki temu mogła podjąć odpowiednie działania.

Czytaj więcej: Śmierć dilera podczas kontroli policji. Internauci oburzeni.

Główne działania tychże firm odbywały się w Małopolsce oraz na Śląsku. Przedsiębiorstwa zakładały firmy słupy posługując się danymi osób bezdomnych. Miały one na celu składowania niebezpiecznych odpadów, a następnie znikały one z danego miejsca.

Gminy, które przyjmowały oferty takich firm, zostawały w takim przypadku skazane na samodzielną utylizację tych śmieci.

Służbom udało się dojść do firmy Clif z podkrakowskiej Skawiny. Zajmuje się ona skupowaniem i utylizacją materiałów niebezpiecznych. Według uzyskanych informacji, przedsiębiorstwo to mogło pozostawić w kilkunastu miejscach kilkadziesiąt ton groźnych śmieci.

Ustalanie wyników śledztwa trwało kilka miesięcy. 52-letni właściciel wspomnianej firmy miał był kierującym przestępczym procederem.

Z całej grupy zatrzymanych, dotychczas osiem osób usłyszało – w tym szef mafii- zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i podrabiania dokumentów. Byli to młodzi 24-27 letni kierowcy i magazynierzy firmy Clif.

Małopolska Policja/rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY