Rekonstrukcja rządu bardzo prawdopodobna – decyzja należy do Premiera i kierownictwa PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Facebook/Michał Dworczyk

Michał Dworczyk kierujący kancelarią premiera powiedział w wywiadzie dla RMF FM, że rekonstrukcja rządu jest wielce prawdopodobna. Ministrowie znajdujący się na listach wyborczych do europarlamentu zostaną zastąpieni. Ostateczna decyzja należy do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz ścisłego kierownictwa PiS.

Rekonstrukcja rządu nie była jedynym temat dzisiejszego programu Roberta Mazurka. Dziennikarz spytał się także Michała Dworczyka co sądzi na temat prezydenckich wyborów na Ukrainie – “Zorientowałem się, natomiast niestety informacje o wynikach wyborów prezydenckich na Ukrainie chyba nie są prima aprilisem, tylko są prawdziwe”.

Czytaj więcej: 18 osób skazanych za powiązania z ISIS

Ze zdziwieniem przyjął to redaktor Mazurek, co szybko wyjaśnił gość programu – “Niestety, dlatego że 5 lat po “rewolucji godności” Ukraińcy nie mają kandydata, który by gwarantował stabilny rozwój Ukrainy, Ukrainy, która wybiera kierunek proeuropejski”.

Naprawimy złe rozwiązania przyjętej przez PE dyrektywy ACTA 2

Dworczyk zapowiedział, że rząd podejmie starania, aby ograniczyć złe skutki przyjętej ostatnio dyrektywy ograniczającej wolność w internecie – “My będziemy starali się w taki sposób skonstruować to obowiązujące w Polsce prawo, aby nie ograniczyło korzystania i dostępu do internetu”.

“Artykuł 11. i 13. przyjętych przepisów dają możliwość wprowadzania prewencyjnej cenzury. My tworząc przepisy wprowadzające, będziemy starali się naprawić te złe rozwiązania, które zostały w Parlamencie Europejskim przyjęte przez posłów Platformy Obywatelskiej” -dodał szef kancelarii premiera.

Ministrowie odejdą ze stanowisk po uzyskaniu mandatów do PE

Na pytanie redaktora Mazurka, kiedy dojdzie do decyzji o rekonstrukcji rządu, Michał Dworczyk odpowiedział – “Według mojej wiedzy rzeczywiście w najbliższych dniach zapadnie decyzja czy, a jeżeli tak, to do jak szerokiej rekonstrukcji dojdzie. Jeżeli by do niej dochodziło, to według mojej wiedzy ci ministrowie konstytucyjni, którzy kandydują do PE, odejdą  z rządu”.

“To są decyzje premiera i ścisłego kierownictwa PiS. (…) Drugą możliwością jest to, że ministrowie odejdą dopiero po wyborach do europarlamentu” – zaznaczył gość programu.

rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY