Rabiej wezwany do przeprosin Barbary Nowak za „bigotkę, homofobkę i antysemitkę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Paweł Rabiej został wezwany do przeprosin Barbary Nowak. Wiceprezydent Warszawy napisał, że Barbara Nowak jest „bigotką, homofobką i antysemitką, podobnie jak jej mąż”.

W ostatnim czasie wiele komentarzy wywołał wpis umieszczony na Twitterze przez wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, w którym zniesławił on małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak i jej męża Ryszarda Nowaka.

Prezes Ordo Iuris adw. Jerzy Kwaśniewski skierował do Pawła Rabieja wezwanie przedsądowe, żądając w imieniu małżonków przeprosin i wpłaty zadośćuczynienia na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wiceprezydent Warszawy napisał, że Barbara Nowak jest „bigotką, homofobką i antysemitką, podobnie jak jej mąż”. Paweł Rabiej włączył się w ten sposób w falę ataków, jakie spadły na kurator oświaty po sprzeciwie, jaki wyraziła wobec podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego tzw. Deklaracji LGBT.

W wypowiedziach medialnych poprzedzających atak Pawła Rabieja Barbara Nowak odniosła się do zapowiedzi wdrożenia w warszawskich szkołach edukacji seksualnej zgodnej ze „Standardami WHO”. Zwracała uwagę na to, że kontrowersyjny dokument WHO przewiduje, że „dziecko w tym wieku (6-9 lat) ma zrozumieć pojęcie «akceptowalne współżycie, akceptowalny seks», czyli odbywany za zgodą obu osób, dobrowolny, równy stosowny do wieku, kontekstu, zapewniający szacunek dla samego siebie”.

Barbara Nowak cytowała także standardy dla grupy wiekowej 9-12 lat: „naucz dziecko skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych, naucz dziecko podejmowania świadomych decyzji dotyczących zyskiwania lub nie doświadczeń seksualnych, naucz dziecko brania odpowiedzialności za bezpieczne oraz przyjemne doświadczenia seksualne.”

W tym kontekście małopolska kurator wyraziła opinię, że wdrażane w Warszawie „Standardy WHO” mają charakter „propedofilski”. Barbara Nowak zaznaczyła także, że dokument przewiduje wprowadzenie do szkół treści sprzecznych z przewidywanym przez polskie prawo programem wychowania do życia w rodzinie.

Adw. Jerzy Kwaśniewski poinformował na Twitterze o skierowaniu do Pawła Rabieja przedsądowego wezwania do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych Barbary Nowak i jej męża Ryszarda Nowaka. Prezes Ordo Iuris oczekuje od wiceprezydenta Warszawy przeproszenia małżonków oraz zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 30 tys. zł na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jeśli nie zostanie to zrealizowane w terminie do 5 kwietnia, adw. Kwaśniewski zapowiada złożenie pozwu do sądu.

„Wiceprezydent Warszawy zaangażował swój urząd w zniesławiający i inspirujący falę nienawiści atak nie tylko na małopolską kurator oświaty, ale także na jej męża. Obowiązujące prawo stawia jasne wymogi odnośnie formy debaty publicznej, która wskutek emocjonalnych uproszczeń polaryzuje niechęć i prowadzi do erupcji nienawiści. Żądanie przeproszenia znieważonych małżonków oraz wsparcia programu stypendialnego uzdolnionych dzieci z niezamożnych rodzin to absolutne minimum, aby przypomnieć zwolennikom ideologii w samorządach, że nawet krytyka musi być prowadzona z poszanowaniem drugiego człowieka” – skomentował podjęte kroki procesowe przeciwko wiceprezydentowi Pawłowi Rabiejowi mec. Jerzy Kwaśniewski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY