Komik wygrał I turę wyborów na Ukrainie [WYNIKI]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski / Fot. Youtube

Popularny komik telewizyjny Wołodymyr Zełeński zdobył 30,16 procent głosów. Za jego plecami uplasował się obecny Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z 16,69 procentami. Natomiast trzecie miejsce uzyskała była Premier Julia Tymoszenko 13,11 procent głosów. Są to rezultaty z blisko połowy okręgów wyborczych.

Centralna Komisja Wyborcza w Kijowie podała rano cząstkowe wyniki wyborów, w których wygrał komik Wołodomyr Zełeński. Zgodnie z wcześniejszym exit polls w II turze (21 kwietnia) wyborów prezydenckich rywalizować będzie z obecnym Prezydentem Petro Poroszenko.

Czytaj więcej: Czaputova wygrała drugą turę. Słowacja ma nowego prezydenta

Komentarze kandydatów na gorąco

41-letni komik i aktor Wołodomyr Zełeński o żydowskich korzeniach, to gwiazda “Sługa Narodu” gdzie na fali popularności serialu w 2017 roku zarejestrowano partię o takiej samej nazwie.

Krótko po pierwszych wynikach exit polls tak skomentował swoją wygraną – “To dopiero pierwszy krok ku wielkiemu zwycięstwu”.

Petro Poroszenko zapowiedział, że chce debaty z komikiem Zełeńskim – “Dziękuję wszystkim, którzy nie zostali dziś w domu. Dziś przeszliśmy test na naszą europejskość. Przede wszystkim chciałbym pogratulować wyborcom, którzy szybko poznali się na tych brudach, którymi obrzucała mnie rosyjska piąta kolumna”.

Przegraną tych wyborów może się czuć była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, która uzyskała trzeci wynik – “Exit poll nie odpowiadają rzeczywistości. Przeliczenie wszystkich głosów zakończy panowanie mafii, którą kieruje Poroszenko”.

Zaznaczyła, że w komisjach wyborczych mogą mieć miejsce liczne prowokacje i próba siłowego zniszczenia protokołów wyborczych przez ludzi prezydenta.

Kontrowersyjne komentarze pod ostatnim odcinkiem “Sługi Narodu”

Pod ostatnim odcinkiem “Sługi Narodu” jeden z najpopularniejszych komentarzy, negatywnie oceniał pracę w Polsce – “O,Boże mój,Niech co najmniej połowa tego,co jest w filmie będzie prawdą! I na pewno wygramy! Jestem zmęczony pracą dla “pana” (Polaka) za granicą! Chcę pracować na Ukrainie”.

Szef kancelarii premiera wypowiedział się w negatywnym tonie o wyborach na Ukrainie – “Wyniki wyborów na Ukrainie to niestety nie prima aprilis…”.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY