Setki narodowców na Jasnej Górze: “Jesteśmy tu, by zawierzyć się Jasnogórskiej Pani”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube

W dniu 30 marca odbyła się VI Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo- Radykalnego ABC i Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej, którą poprowadził ks. Henryk Grządko. W czasie Mszy ksiądz wygłosił kazanie krytykujące ruchy LGBT. Duchowny jasno zaznaczył, że tolerancja nie jest najwyższą wartością. Dodał również ,że fundamentem Polski są wartości oparte na Chrystusie i jego Ewangelii.

Po mszy odbyła się konferencja w auli Augusta Kordeckiego. Podczas konferencji wygłaszano przemówienia oraz zaprzysiężono nowych działaczy.

Uczestnicy pielgrzymki wzięli również udział w Apelu Jasnogórskim. Po apelu działacze Młodzieży Wszechpolskiej wymaszerowali z zielonymi flagami i pochodniami pod pomnik prymasa Stefana Wyszyńskiego. W czasie marszu wygłaszano takie hasła jak ,,Niech żyje Stefan Wyszyński”, “Wielka Polska Katolicka”, “Wierni do końca”.Dodano w Bez kategorii

POLECAMY