Krzysztof Karoń o pseudonauce [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiejszym gościem redaktora Michała Murgrabi w Mediach Narodowych był Krzysztof Karoń. Tematem spotkania była pseudonauka, uzdrowiciele i żerowanie na cudzej woli.

Krzysztof Karoń stwierdził, że dzisiejsza nauka jest w zdecydowanym kryzysie. Jego zdaniem osoby myślące racjonalnie są systematycznie z niej rugowane.

My żyjemy w czasach, w których być może niedługo, a prawdopodobnie już w tej chwili z tak zwanych placówek naukowych są usuwane ostatnie osoby, które jeszcze myślą racjonalnie. – powiedział Krzysztof Karoń.

W odniesieniu do pseudonaukowców, którzy oferują ludziom swoje cudowne lekarstwa gość Mediów Narodowych był stanowczy. Krzysztof Karoń stwierdził, że jest to patologia.

Powodem jest całkowity i to w znacznym stopniu uzasadniony kryzys zaufania do czegoś takiego jak nauka. – powiedział Krzysztof Karoń.

Krzysztof Karoń wyznał ponadto, że znał w przeszłości ludzi ze środowiska znanego hochsztaplera Harrisa.

– Nie da się określić do którego momentu taki uzdrowiciel jest cynicznym… trzeźwo kalkulującym biznesmenem, który po prostu produkuje alternatywne placebo i znakomicie z tego funkcjonuje. A od którego momentu, czy w którym momencie kończy się jego autentyczne zaangażowanie w coś w co być może on sam wierzy. Tutaj każdy przypadek należałoby omawiać osobno – powiedział Krzysztof Karoń. – Podatność ludzi, w każdej sytuacji, na działania irracjonalne rośnie wtedy kiedy wykorzystuje się wszystkie rozwiązania uważane za racjonalne i okazuje się, że one są bezradne – dodał.

Całość rozmowy w nagraniu poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY