Kaczyński zapowiada rozszerzenie “piątki PiS”: Wolność w internecie będzie zachowana

Dodano   0  
  Loading

/ fot. Flickr.com

Od dzisiaj nie będziemy mówili o “piątce PiS”, ale o “Piątce Plus”. A “plus” to wolność – mówił na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił, że ostatnio poza Polską, w Parlamencie Europejskim zapadła decyzja, która “w wolność godzi, a przynajmniej może godzić”. W tę wolność dzisiaj tak bardzo cenioną przez wszystkie pokolenia, a w szczególności przez młodsze pokolenie – wolność w Internecie, mówię o tzw. ACTA 2 – powiedział Kaczyński.

Mówił, że PO jeszcze nie tak dawno mówiła, że jest przeciwna temu rozwiązaniu, a w czasie głosowania w PE część polityków PO była za, część się wstrzymała, a dwie osoby wyjęły karty do głosowania. W istocie (Platforma) była za – stwierdził prezes PiS.

Kaczyński mówił, że Polska ma ponad dwa lata na implementację nowych przepisów. PiS dokona tego typu implementacji, że wolność będzie zachowana – zadeklarował prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że “Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności”. Dobre prawo, równe dla wszystkich prawo, plus sprawiedliwość równa się wolność – dodał.

RMF24.PL

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY