Poznań Motor Show otwarty – ponad tysiąc pojazdów i kilkadziesiąt premier

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ TT/@BMW_Polska

Na tegorocznym Poznań Motor Show zaplanowano 60 premier nowych pojazdów oraz na wystawach zobaczyć będzie ich można zobaczyć około tysiąca sztuk. Jest to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Odbywa się ono w dniach 28-31 marzec na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Poznań Motor Show należy do jednych z większych wydarzeń motoryzacyjnych w Europie. Odwiedzający mają szansę zobaczyć z bliska setki modeli aut, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych oraz samochodów ciężarowych.

“Poznań jest drugim miejscem na świecie gdzie prezentowane są modele zjeżdżające do nas z targów w Genewie, czyli największej i najważniejszej imprezy motoryzacyjnej. Na odwiedzających czeka ok. 60 premier oraz tysiąc pojazdów na pięciu salonach tematycznych”

– powiedział dyrektor targów Dariusz Wawrzyniak.

Czytaj więcej: USA potwierdza tajne prace nad energią jądrową dla Arabii Saudyjskiej

Na wystawach będzie można znaleźć pojazdy takich marek jak: Volkswagen, Audi, Mitsubishi, BMW, Seat, Mercedes. Swoje krajowe premiery będą miały: Skoda Scala, Skoda Kamiq, Hyundai Tucson N Line, Hyundai Nexo.

Hasłem tegorocznego Poznań Motor Show będzie: Motoryzacja Jutra.

“Jedną z myśli wiodących jest oczywiście elektromobilność. Wraz z naszymi partnerami zaprezentujemy pełną gamę samochodów, które są już w sprzedaży, bądź do niej trafią wkrótce. Będziemy udowadniać, że przyszłość należy do niej. To rozwiązanie w pewnym sensie pomoże uratować świat” – podkreślał Wawrzyniak.

Jeden z użytkowników Twittera pokazał, że na targach będzie można zobaczyć bolid Formuły 1 – “Odwiedzających Poznań Motor Show powinien zainteresować zeszłoroczny Sauber C37”.

Do elektromobilności odniósł się także minister energii, Krzysztof Tchórzewski – “Polski samochód elektryczny ma sens, ponieważ elektromobilność jest bardzo ważna ze względu na czyste powietrze oraz zainteresowanie tym samochodem. Chcemy wypełnić tę lukę”.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY