Paryż: Radny nie chce krzyża na cmentarzu: “Mamy świeckie państwo”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Paryski radny nie chce krzyża na alejce cmentarza komunalnego. Według niego krzyż na cmentarzu poza grobem jest sprzeczny z ustawą od rozdziale Kościoła i państwa – informuje Adam Gwiazda.

Radny miejski złożył w tej sprawie apelacje. Według niego krzyż stoi tam bezprawnie: “Po prostu proszę, abyśmy przestrzegali przepisów. Jeśli gmina tego nie zrobi, jak poprosić o to mieszkańców? Musimy dać przykład, w przeciwnym razie jest to anarchia” – mówi Yvan Mougel, były zastępca burmistrza.

Czytaj także: Francuzi zdesperowani: “Mamy wrażenie mieszkać w kraju trzeciego świata”

Krzyż, który jest teraz przedmiotem apelacji przed sądem administracyjnym, stanął na cmentarzu Bernes-sur-Oise po 1905 roku: “Poprosiłem o usunięcie krzyża ponieważ cmentarz podlega zasadzie neutralności. Na grobie nie stanowi to problemu, ponieważ jest prywatny, to ustępstwo” – podkreśla mężczyzna.

Burmistrz nie zgodził się z prośbą radnego, ale poinformował go o możliwości oddania sprawy do sądu: “Burmistrz sprzeciwił się mojej prośbie i powiedział: każdy może iść do sądu administracyjnego. Tak więc moim obowiązkiem było to zrobić”.

leparisien.fr

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY