Ludzie wyskakiwali z okien pożar wieżowca w Bangladeszu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Twitter

W Bangladeszu w jego stolicy Dhaka doszło do pożaru wieżowca. Płomienie znalazły się na 9 i 10 piętrze budynku. Ludzie w akcie desperacji skakali z okien. 17 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji ratowniczej oraz śmigłowiec wojskowy.

Po południu czasu polskiego doszło do wybuchu pożaru w wieżowcu, biznesowej części stolicy Dhaki. Płomienie zajęły głównie obszary 9 i 10 piętra budynku. W internecie są nagrania pokazuje jak ludzie skaczą z okien w akcie desperacji.

W akcji ratowniczej wzięło udział 17 zastępów straży pożarnej, ochotnicy z Czerwonego Krzyża, a także śmigłowiec wojskowy. Media donoszą dotychczas o 19 ofiarach. Widziano osiem osób skaczących z budynku, a sześciu uratowało się wchodząc na dach wieżowca.

Czytaj więcej: Parlament Europejski zakaże jednorazowych talerzyków

Z informacji świadków wynika, że w wieżowcu utrzymują się trujące kłęby dymu – “Podczas naszego ostatniego kontaktu córka powiedziała nam, że w budynku są ogromne kłęby dymu i że trudno jej oddychać. Teraz nie możemy się do niej dodzwonić”.

To kolejny wielki pożar w stolicy Bangladeszu. Pod koniec lutego w magazynie wyrobów z tworzyw sztucznych zginęło 69 osób.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY