Adamowicz odbiera mandat Wałęsie. Ostra walka o wejście do PE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/@EP_President

Najnowszy sondaż IBRiS wskazuje, że Magdalena Adamowicz odbierze mandat zamykającemu listę Jarosławowi Wałęsie. Sondaż wykonano na zlecenie Radia ZET.

Z sondażu wynika, że 47,5 proce. ankietowanych odda swój głos na Koalicję Europejską, 30 proc. na Prawo i Sprawiedliwość. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna, na czwartym Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, która wyprzedziła Kukiz’15.

Szef IBRiS zapowiada, że mimo niekwestionowanego lidera, którym jest Janusz Lewandowski, jedynka na liście KE, to o mandat powalczy żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Magdalena Adamowicz, która odbierze go tym samym Jarosławowi Wałęsie.

Czytaj także: Żona Adamowicza z wizytą w Brukseli. Spotkała się z szefem PE

“Wdowa po prezydencie Gdańska Magdalena Adamowicz, startująca z drugiego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej, ma taką przewagę nad zamykającym listę Jarosławem Wałęsą, która raczej wskazuje na jej wygraną w rywalizacji o mandat” – komentuje Marcin Duma dla Zardia ZET.

Jeszcze dwa miesiące temu Adamowicz przyznała, że politycy namawiają ją do start w wyborach europarlamentarnych. W rozmowie z Onetem uznała wówczas, że polityka jest brutalna i teraz nie czuje potrzeby jednoznacznej deklaracji.

O tym, że żona Adamowicza dostanie miejsce na liście Koalicji Europejskiej poinformowano pod koniec lutego. Informację zdradził Konrad Piasecki podczas programu “Kawa na ławę” telewizji TVN24.

Sondaż przeprowadzono na zlecenie Radia ZET 26 marca 2019 roku na próbie 1100 dorosłych mieszkańców w okręgu pomorskim. 

radiozet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY