USA: Departament Stanu przeciwko aborcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump.

/ fot. Wikimedia Commons

Departament Stanu USA nie będzie już współpracował z zagranicznymi organizacjami pozarządowymi promującymi aborcję na świecie. Jak zapowiada Mike Pompeo, Sekretarz Stanu w administracji Donalda Trumpa, ma do tego dojść za sprawą rozszerzenia prezydenckich decyzji dot. Finansowania NGO-sów.

Na mocy dotychczasowych decyzji przygotowanych przez administrację Donalda Trumpa, podatnicy nie są zmuszani do finansowania organizacji promujących aborcyjny biznes poza granicami USA. Rozporządzenie najmocniej uderza m.in. w International Planned Parenthood Federation (IPPF) będącą największym dostawcą usług aborcyjnych na świecie. Państwo nadal będzie wspierać organizacje prowadzące opiekę zdrowotną, akcje humanitarne czy nawet planowanie rodziny. Z publicznego finansowania wyłączone są jedynie podmioty biorące udział w międzynarodowym biznesie aborcyjnym – przede wszystkim Planned Parenthood.

We wtorek, amerykański Sekretarz Stanu Mike Pompeo ogłosił zapowiedź rozszerzenia obowiązujących przepisów. Departament Stanu zakończy współpracę z wszystkimi organizacjami pozarządowymi (NGO–sami) mającymi w swojej agendzie promocję aborcji jako opiekę zdrowotną. Dodatkowo, z współpracy zostaną wyjęte także organizacje pozarządowe, które przekazują środki innym NGO–som na udział w biznesie aborcyjnym.

Poprzez egzekwowanie i spełnienie istniejącej polityki o charakterze pro-life, administracja Donalda Trumpa po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie dla ochrony życia zarówno w kraju jak i za granicą – przekonuje Catol Tobias, przewodniczący National Right to Life. – Przyklaskujemy Sekretarzowi Stanu decyzji o poświęceniu i objęciu przywództwa w kwestiach pro–life oraz cieszymy się z faktu, że pieniądze podatników nie pójdą na promocję aborcji za granicą – dodał.

Przemysł aborcyjny jest dobrze znany z bezwzględnego wykorzystywania publicznych środków – oraz chwyci się każdej możliwości by wyciągnąć z kieszeni podatnika pieniądze na własne finansowanie. Na szczęście Donald Trump i Mike Pompeo są nie mniej bezwzględni w zapewnieniu, że amerykański podatnik nie przyłoży ręki do tego procederu – powiedział Tony Perkins, przewodniczący Family Research Center.

Nowe zarządzenie ma na celu zlikwidowanie 90 – 95 proc. luk prawnych pozwalających organizacjom pozarządowym na obejście dotychczasowego zakazu poprzez finasowanie za pomocą funduszy pochodzących z zagranicy. Na mocy nowego rozporządzenia, organizacje będą m.in. musiały wykazać przed Departamentem Stanu, że nie partycypują w przemyśle aborcyjnym.

Źródło: / pch24.pl /

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY