Rumuński senat odrzucił projekty ustaw o związkach partnerskich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT.

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0

W Rumunii zostały przedstawione 2 projekty dotyczące związków partnerskich.Ani jeden projekt nie wszedł w życie.

Jeden z dwóch projektów obejmował uznanie związków partnerskich dwóch osób tej samej lub róznej płci jako rodzinę tworzącą wspólne gospodarstwo domowe i planujące wspólne życie.

Drugi natomiast projekt dotyczy regulowania kwesti dziedziczenia majątku w sytuacjach związanych z przemocą domową ,wsparciem niepełnosprawnego partnera czy pakietów społecznych przyznawanych osobom w związkach partnerskich.

Oba projekty zostały przedstawione przez,, Sojusz liberałów i demokratów”.Rozmowę dotyczącą związków partnerskich zaincjował Liviu Dragnea.Jest on szefem Partii Socjaldemokratycznej i przewodniczącym niższej izby rumuńskiego parlamentu.

Projekty zostały odrzuconę w zeszłym tygodniu i mają trafić z senatu do izby deputowanych.Kwestia zrównania homozwiązków z małżeństwami została zdecydowana przez Sąd Konstytucyjny w 2018 roku.

Rumuńskie organizacje pozarządowe doprowadziły do głosowania, które miało zdecydować o skonkretyzowaniu znaczenia małżeństwa w rumuńskiej konstytucji .Zrobiono to by nie było żadnych wątpliwości ,że związek to kobieta i mężczyzna.
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY