Polonia w USA będzie protestować przeciw ustawie 447. W tle tajemniczy wyjazd Sakiewicza. “Rozbijanie działań Polonii”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

31 marca Polonia z USA zorganizuje protesty przeciwko tzw. ustawie 447 oraz braku działań polskiego rządu w tej sprawie. Nie wszystkim jednak opór Polonii jest na rękę.

Organizatorzy to Komitet Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych (New Jersey), Polish American Strategic Initiative, Narodowe Siły Zbrojne Nowe Pokolenie (Chicago, Illinois), Polish Heritage Council of North America, Inc. (New York) oraz Polish American Congress of Southern California (California).

Polonia protestuje

Jednak Polonia protestować będzie nie tylko przeciwko ustawie 447. Chcą wyrazić sprzeciw także wobec „agresywnych napaści słownych” na Polskę, które padają „ze strony polityków Izraela i Stanów Zjednoczonych, które zakłamując prawdę historyczną, oskarżają Polskę o współudział w Holocauście”.

– Tymczasem, polskie władze wydają się lekceważyć fakt istnienia prawa 115-171 (Act S.447) i zamilczają jego znaczenie, przekonując opinię publiczną, że nie będzie ono miało żadnych praktycznych konsekwencji dla Polski i Polaków. Stojąc wobec tego monumentalnego wyzwania, apelujemy do patriotycznych środowisk polskich i polonijnych w Stanach Zjednoczonych i na świecie do podjęcia z nami akcji protestacyjnej w tym zakresie, a media do rzetelnego przekazu informacji – podkreślili organizatorzy.

Tajemniczy wyjazd Sakiewicza

Protesty przeciwko ustawie 447 nie są na rękę obecnie rządzącej partii. Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość wysłało swojego emisariusza, aby wprowadził zamęt w środowiskach polonijnych.

Taką tezę potwierdził Tomasz Kalinowski, jeden z organizatorów kampanii #NieDlaRoszczeń, który napisał na swoim twitterze: -Polonia w USA szykuje pikiety sprzeciwu wobec ustawy JUST 447. Nie chcą żeby naciskały na ws. roszczeń organizacji żydowskich. Z moich informacji wynika, że wczoraj do USA wyleciał Tomasz Sakiewicz, aby rozbić działania Polonii przy pomocy Klubów Gazety Polskiej.

NCZAS.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY