Nepotyzm Roberta Biedronia – jego partner jedynką na liście Wiosny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wiosna to nowa partia Roberta Biedronia

Krzysztof Śmiszek – partner Biedronia oraz Sylwia Spurek -żona bliskiego współpracownika lidera Wiosny otrzymali jedynki na liście do eurowyborów. “Czy to nie jest nepotyzm?” – pytają dziennikarze Newsweeka.

“Dlaczego Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ma 6. m-ce na liście Wiosny do PE w okręgu dolnośl-opol, lider nowej lewicy Michał Syska piąte, a partner R.Biedronia Krzysztof Śmiszek pierwsze? Czy to nie jest nepotyzm? Tak jak jedynka dla Sylwia Spurek, partnerka M.Anaszewicza?” – pyta na Twitterze Renata Grochal.

Działacze Wiosny odpowiedzieli dziennikarce, że za wyborem stoi nie doświadczenie polityczne, ale CV: “Może zerknie Pani na kompetencje osób o których pisze. Później polecam cv, doświadczenie, wykształcenie i dorobek zawodowy. Może wtedy będzie Pani wiedzieć dlaczego Specjalistki i Specjaliści są na naszych listach. Chyba że to Pani list intencyjny do Pudelka” – odpowiada Maciej Kopiec.

ZOBACZ TAKŻE: Wiosnę Biedronia tworzy człowiek od Palikota i Petru: “To jest ta sama ręka, człowiek i pomysł”

Dziennikarka jednak nie odpuściła i tłumaczenie polityków Wiosny uznała za karkołomne – “A to dobre! Przekonuje mnie Pan, że Magda Lempart, organizatorka największego społecznego protestu ostatnich lat w PL, nie ma kompetencji, żeby dostać jedynkę na liście partii, która na sztandarach ma walkę o prawa kobiet? Dość karkołomne tłumaczenie, ale przyjmuję do wiadomości”.

Powstanie Wiosna Biedronia ogłoszono 3 lutego 2019 podczas konwentu założycielskiego. Partia została zarejestrowana 29 czerwca 2018 pod nazwą Kocham Polskę.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY