Kara śmierci za homoseksualny seks! Nowe prawo w Brunei

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ukamienowanie ludzi na śmierć za bycie w związkach osób tej samej płci. Taka kara wkrótce stanie się faktem na mocy nowego prawa w Brunei.

Brunei po raz pierwszy wprowadził prawo szariatu w 2014 r., a zatem homoseksualizm był już wcześniej karany do dziesięciu lat więzienia.

Jednak nowe prawo oznaczałoby znaczne zmiany w przepisach, które mogą doprowadzić do ukamienowania osoby uprawiającej seks z osobą tej samej płci.

Sułtan Brunei, Hassanal Bolkiah, po raz pierwszy ogłosił wdrożenie i egzekwowanie prawa szariatu w kwietniu 2014 r. Był to pierwszy kraj wschodnioazjatycki, który to zrobił.

Wprowadzenie tego prawa było pierwszym z trzech etapów zmian prawnych. Były też kary pieniężne lub kary pozbawienia wolności. Odpowiadano w ten sposób za przestępstwa takie jak ciąża poza małżeństwem lub odmowa modlitwy w piątek.

Brunei miał wdrożyć drugi i ostatni etap – obejmujący biczowanie i okaleczanie muzułmanów uznanych za winnych spożycia alkoholu i kradzieży. Jak również ukamienowanie na śmierć muzułmanów uznanych za winnych angażowania się w aktywność seksualną osób tej samej płci – w 2015 i 2016 roku.

Nowo wprowadzone sekcje kodeksu karnego mają wejść w życie w przyszłym tygodniu – 3 kwietnia. Zawiadamia na stronie internetowej prokurator generalny Brunei.

Brunei Attorney General / Amnesty International / Vice

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY