Iracki terrorysta zatrzymany. Trafił do Austrii jako uchodźca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Austriackie służby zatrzymały Irakijczyka, sprawcę nieudanych zamachów na pociągi w Niemczech. Jest on prawdopodobnie związany z tzw. Państwem Islamskim. Do Europy trafił w 2012 r. jako uchodźca.

W poniedziałek do mieszkania mężczyzny wkroczyła jednostka specjalna austriackiej policji Cobra. Irakijczyk jest podejrzany o zorganizowanie trzech nieudanych zamachów na pociągi w Niemczech w 2018 i 2019 r.

W październiku ubiegłego roku terrorysta rozciągnął w poprzek torów linii kolejowej Norymberga-Monachium stalową linę, która miała wykoleić przejeżdżający skład. Okazała się ona jednak za cienka i pociąg ją zerwał.

Zaskakująca reakcja polskiej dyplomacji! „Wzgórza Golan nie są częścią Izraela”

W grudniu 2018 r. Irakijczyk uszkodził natomiast fragment sieci trakcyjnej. Z kolei w lutym tego roku umieścił na linii kolejowej betonowe płyty, które uszkodziły pociąg, ale nie wykoleiły go. We wszystkich miejscach nieudanych zamachów policja znajdowała kartki z informacją, że odpowiedzialność za atak bierze ISIS.

Zatrzymany ma 42 lata. Jest żonaty, ma pięcioro dzieci. W przeszłości był żołnierzem irackiej armii. Trafił do Austrii w 2012 r. jako uchodźca. W Wiedniu studiował i pracował jako ochroniarz. Na Facebooku chwalił radykalnych imamów i zamachowca z Nicei. Nawoływał też do odwetu za atak na meczety w Nowej Zelandii.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY