Żółte Kamizelki w Nicei – starcia z policją, poważnie ranna 72-latka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Żółte kamizelki protestują w Nicei, gdzie doszło do 80 aresztowań i regularnych starć z policją. Poważnie ranna została również 72-latka.

Mimo, że demonstracja żółtych kamizelek w Nicei była zakazana w dużej części miasta w sobotę 24 marca doszło do kilku starć z policją. 72-letnia protestująca doznała poważnego obrażenia. Aresztowano w sumie 80 osób, jedną w Antibes, cztery w pobliżu posterunków żandarmerii i 75 w Nicei.

Po południu doszło do brutalnego starcia z policją, w momencie gdy, kilkuset protestujących próbowało wejść do zakazanej strefy, w okolicach parku Imperial.

72-latka została ranna podczas upadku, w wyniku przepychanek z policją. Gdy strażacy ją ewakuowali była jeszcze świadoma. Jej córka potwierdziła AFP, że jej matka jest członkiem Attac 06 i przybyła, aby manifestować przeciw zakazowi protestu na placu Garibaldi. Plac jest zwykłym miejscem spotkań mieszkańców Nicei, ale w sobotę został wydany zakaz wejścia dla żółtych kamizelek.

CZYTAJ TAKŻE: Katolik organizował wykład – policja i proboszcz zakazali wydarzenia, jego firmę napadła antifa

„Ma kilka złamań czaszki i krwiaków podtwardówkowych” – powiedziała córka rannej kobiety, dodając, że lekarze byli „bardzo, bardzo przerażeni” kiedy ją badali. „Musi pozostać pod obserwacją przez kolejne 48 godzin, jest pod wpływem morfiny ponieważ ma silne bóle głowy” – dodała. Kobieta opowiedziała swojej córce, której początkowo nie poznała, o tym co się jej przydarzyło w tych słowach: „Pamiętam, że policjant mnie popchnął, a potem niczego nie pamiętam”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY