Kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego ostro o karcie LGBT: “Niszczy dzieciństwo i naród”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT.

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0

Kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego ostro wypowiedział się na temat karty LGBT. Wpis na łamach portalu społecznościowego wzbudził ogromne kontrowersje.

Andrzej Jakubowski swoją opinią na temat karty podzielił się na Facebooku. Kanclerz wprost stwierdził, że to promocja dewiacji i niszczenie dzieci: “Karta LGBT+ niszczy dzieciństwo i naród”. Wpis został mocno skrytykowany przez miejskich działaczy lewicowych.

Jakubowski zdecydował się odpowiedzieć na atak feministek i szczecińskiego środowiska lewicowego: “Jestem prorodzinny, dla mnie najważniejsze jest dbanie o rodzinę” – odparł kanclerz.

Czytaj także: Warszawscy rodzice przeciwko LGBT+: “Ręce precz od naszych dzieci!”

Skarga na poglądy kanclerza wpłynęła także do biura Uniwersytetu Szczecińskiego. “Oficjalne stanowisko zostanie przedstawione najpóźniej w środę. Do tego czasu rektor będzie chciał spotkać się z kanclerzem i porozmawiać z nim na temat tego wpisu. Po tym spotkaniu zajmiemy stanowisko” – informuje Karolina Płotnicka-Błach, p.o. rzeczniczki prasowej US.

Kartę skrytykowała także Małopolska Kurator Oświaty, Barbara Nowak: “Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę?” – napisała na Twitterze – CZY WSPOMNIAŁ, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?! (pisownia oryginalna).

Czym jest dokument podpisany przez Trzaskowskiego?

W Karcie możemy przeczytać, że w Warszawie, wśród dwóch milionów ludzi „którzy tworzą wspólnotę mieszkanek i mieszkańców Warszawy, nawet 200 tys. osób to członkowie społeczności LGBT+”.

W dokumencie, który podpisał Trzaskowski mowa jest o „coraz większej akceptacji dla postaw skrajnych, otwartej mowy nienawiści stosowanej przez czołowych polityków rządu, radykalizacji postaw i coraz częściej pojawiających się incydentów przemocy i aktywności grup o jawnie faszystowskich poglądach”. Stowarzyszenie pisze w Karcie również o „demontażu państwa prawa”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY