Londyn: Setki tysięcy osób w marszu przeciwko brexitowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Ulicami Londynu przeszedł dziś marsz za drugim referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Uczestniczyło w nim około kilkaset tysięcy osób, a wśród nich brytyjscy politycy m.in. burmistrz stolicy Sadiq Khan.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez kampanię “People’s Voice”, która domaga się zorganizowania kolejnego referendum w sprawie opuszczenia UE przez Wlk. Brytanię.

Marsz rozpoczął się o po godzinie 13. (14. polskiego czasu.) przy Park Lane w centralnej części miasta. Pierwsi uczestnicy zebrali się wczesnym rankiem. Demonstrujący przeszli do Trafalgar Square, następnie alei Whitehall, przy której mieszczą się siedziby władz państwa, by zakończyć przemarsz przed Pałacem Westminsterskim, gdzie odbyły się przemówienia przedstawicieli brytyjskiej sceny politycznej. M.in. Toma Watsona, wicelidera opozycyjnej Partii Pracy.

Wśród uczestników marszu znalazła się zoganizowana grupa Polaków mieszkających w Wlk. Brytanii, która skomunikowała się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Aktualnie premier Theresa May wyklucza możliwość kolejnego referendum. W środę May formalnie zwróciła się do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z wnioskiem o wydłużenie procesu wyjścia Wlk. Brytanii z UE do 30 czerwca. W czwartek Rada Europejska przyjęła, ze nowym terminem będzie 12 kwietnia.

źródło: /PAP/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY