Meczet, który został zaatakowany niedawno jest powiązany z Al-Kaidą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Twitter

Meczet An-Noor w, którym doszło w ostatnim czasie do ataku na grupę wyznawców był w przeszłości powiązany z Al-Kaidą. Mieszkaniec Christchurch Chris Havard przeszedł na islam i był związany z organizacją terrorystyczną.

Chris Havard z Australii wraz z kolegą Darylem Jonesem z Nowej Zelandii zostali zdjęci przez amerykańskiego drona bojowego pięć lat temu w Jemenie. Meczet An-Noor był głównym miejscem, do którego uczęszczał Havard.

Czytaj więcej: 49 zabitych w ataku na meczety. Znamy narodowości zabitych

W listopadzie 2013 roku amerykański pocisk zniszczył konwój należący do Al-Kaidy, w którym jechali zradykalizowani przez islam obywatele Australii i Nowej Zelandii.

Historia Australijczyka przechodzącego na islam

Chris Havard przeszedł na islam jeszcze w 2008 roku w swoim ojczystym kraju przed przeprowadzką do Nowej Zelandii. Na ten krok zgodzili się jego rodzice. W wywiadzie dla ABC News powiedzieli, że w meczenie An-Noor ich syn spotkał się z radykalnym islamem.

https://medianarodowe.com/poklosie-zamachow-w-christchurch/

Zarzuty te odparł ówczesny Imam Mohamed Jama twierdząc, że w jego świątyni nauczano zmniejszanie nastrojów radykalizujących wyznawców, oskarżając przy tym amerykanów o negatywne skutki ich działań.

“Niczym się nie różnił od innych ludzi. Był normalnym człowiekiem” – powiedział imam o Havardzie.

Wspominał o tym w swoim wpisie na Twitterze również Dr Szewko – “Do meczetu An Noor w Christchurch uczęszczał m. in Christopher Havard. Zginął w ataku drona USA w Jemenie”.

Premier Nowej Zelandii w hijabie

Podczas uroczystości pogrzebowych ofiar zamachu terrorystycznego w Christchurch Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern miała ubrany na sobie kobiecą islamską chustę zwaną hijabem.

Podczas przemówienia podkreślała ścisły związek miejscowej ludnści islamskiej z resztą społeczeństwa mówiąc – “Oni to my” – wskazała Premier Ardern.

newshub.co.zn

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY