Szewko: “Bezpieczeństwo państwa buduje się na własnej potędze” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Youtube/MN

Gościem piątkowego wydania Mediów Narodowych był znany komentator i znawca spraw blisko-wschodnich dr Wojciech Szewko. Omówił on w programie kwestie dotyczące m.in. decyzji Prezydenta USA w sprawie Wzgórz Golan, ustawy 447 czy też budowie bezpieczeństwa państwa.

Na początku wywiadu redaktor Michał Murgrabia zapytał się dr Wojciecha Szewko o zamieszczony przez niego tweet krytykujący decyzję Prezydenta Trumpa nt. uznania aneksji Wzgórz Golan przez Izrael.

“Ta cała sytuacja jest bardzo niebezpieczna również dla Polski, ponieważ naruszy to zasady prawa międzynarodowego, wpływając na stabilność w Europie i na nasze granice”

Stwierdził także, że nie przestrzeganie karty ONZ wpływa na ład międzynarodowy – “Podstawową zasadą przy tworzeniu karty ONZ była nienaruszalność granic i integralność państw”.

Czytaj więcej: Nadszedł czas by uznać, że Wzgórza Golan należą do Izraela

W dalszym toku wypowiedzi znany komentator wydarzeń na Bliskim Wschodzie powiedział na czym państwo, a w szczególności Polska powinna się skupić przy budowaniu własnego bezpieczeństwa.

“Bezpieczeństwo państwa buduje się przede wszystkim na tworzeniu własnej potęgi: gospodarczej – odpornej na kaprysy własnych sojuszników, ludnościowej – poprzez zwiększenie liczebności populacji, militarnej – produkując własną broń i amunicję”

Redaktor Murgrabia przytoczył także słowa ambasador Mosbacher, która odniosła się w wypowiedzi dla Polsat News do tego co powiedział Sekretarz Mike Pompeo podczas szczytu ds. Bliskiego Wschodu w Warszawie nt. restytucji mienia żydowskiego.

Powiedziała wówczas – “Myślę, że Sekretarz Pompeo jasno wypowiedział się w tej sprawie. Nie sądzę bym mogła powiedzieć tego jaśniej”.

Dr Szewko odpowiedział w ten sposób –

“Ustawa 447 obliguje rząd federalny jak i dyplomatów amerykańskich do domagania się owej restytucji, aby każdy dyplomata, który nie będzie się domagał oddania przez Polskę mienia ofiar holokaustu może narazić się na odpowiedzialność przed Kongresem USA”

Do odsłuchania całego wywiadu z Dr Wojciechem Szewko zapraszamy poniżej w materiale wideo Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY