Masowe mordy na chrześcijanach. Kolejni zabici księża na Czarnym Lądzie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay

Kolejni zabici księża na Czarnym Lądzie. W tym roku w Afryce zamordowano już czterech duchownych oraz setki chrześcijan: “Władze mogą zapobiec pogromom, ale nie chcą”.

Zamordowani to o. Toussaint Zaoumald, który został znaleziony w Kamerunie, oraz ks. Clement Ugwu, którego porwano ze swojej parafii w stanie Enugu. 48-letni kapucyn zginął od pchnięć nożem, przyczyną śmierci porwanego księdza były rany postrzałowe.

Sytuacja chrześcijan w Afryce jest tragiczna. Zamachy i morderstwa przechodzą jednak w mediach głównego nurtu bez echa. Także władze nie chcą interweniować ws. masowych mordów: “Rząd jest w stanie zapewnić (chrześcijanom) ochronę, ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że nie chce” – wskazuje anglikański biskup Benjamin Argak Kwashi.

Badania jasno wskazują, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą wyznaniową na świecie. Co najmniej 250 milionów ludzi jest prześladowanych za wiarę w wielu miejscach globu.

Czytaj również: Statystyki wskazują na wzrost prześladowań chrześcijan – w ciągu roku zabito ponad 3 tys. osób

Open Doors podkreśla, że chrześcijanie są prześladowani w 102 państwach na świecie. Najbardziej zagrożeni są w Korei Północnej, Somalii, Afganistanie, Pakistanie czy Iraku. Mniej więcej co dziewiąty chrześcijan padł ofiarą jakichkolwiek ograniczeń spowodowanych wiarą w Boga.

gosc.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY