PILNE: Powstało koło poselskie Konfederacji: “Rośniemy w siłę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konfederacja poinformowała na swoim profilu twitterowym, że powstało koło poselskie Konfederacji, do którego dołączyli dzisiaj Robert Winnicki i Marek Jakubiak.

W skład koła poselskiego wchodzą Piotr Liroy-Marzec, Jacek Wilk, Robert Kulesza, Robert Winnicki i Marek Jakubiak. “Rośniemy w siłę” – entuzjastycznie zapowiada Konfederacja.

“Zapraszamy do współpracy wszystkich posłów myślących kategoriami niepodległościowymi, narodowymi, wolnościowymi i obywatelskimi” – podkreśla Robert Winnicki.

Do Konfederacji wciąż dołączają nowi koalicjanci ze środowisk patriotycznych, narodowych, wolnościowych, kresowych czy pro-life. Kilka dni temu koalicja poszerzyła się o trzy znane nazwiska przedstawicieli środowisk kresowych. Do polityków dołączyli: dr hab. Włodzimierz Osadczy, Andrzej Zapałowski oraz dr Lucyna Kulińska.

Ogłoszony w grudniu antyunijny front podkreślał od samego początku, że jest jedyną siłą, która chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Wielki “Marsz Suwerenności” 1 maja w Warszawie [WIDEO]

Niedawno została przedstawiona oficjalna nazwa koalicji: “Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy”. “26.05 Polacy będą mieli prosty wybór: głosować za dalszym niszczeniem suwerenności przez Brukselę czy walczyć o interes narodowy bez oglądania się na obcych” – komentował poseł Winnicki.

Konfederacja od samego początku podkreślała, że koalicja odpowiada na apele o zjednoczenie sił antyunijnych i jest otwarta na innych partnerów. “Chcemy współpracy ze środowiskami o zbliżonych do nas poglądach na Unię Europejską i niepodległość Rzeczypospolitej” – mówili politycy związani z Ruchem Narodowym i Wolnością.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY